Čištění a vysávání v halách a ve výškách

Co všechno nejčastěji čistíme

Ve výrobních halách a skladech provádíme průmyslové čištění stropů, stěn, opláštění, oken a světlíků. Dále čistíme veškeré technické a technologické instalace a rozvody na stěnách a ve výškách. Nejčastěji se jedná o čištění rozvodů vzduchotechniky, vody, plynu, tlakového vzduchu, topení včetně topných těles. Čistíme i veškeré elektrorozvody, osvětlení a elektrorozvaděče, mostové jeřáby i jejich jeřábové dráhy, ocelové konstrukce, příhradové vazníky i betonové stavební prvky. Ve výrobních halách a skladech čistíme také výrobní technologie a stroje, nejrůznější dopravníky, zásobníky, protipožární rozvody, klimatizace a rozvody vzduchu a mnohé další…

[Not a valid template]

Jak nejčastěji čistíme

Průmyslové vysávání. Zde používáme nejrůznější průmyslové vysavače. Např. od extrémně lehkých zádových vysavačů pro stísněnené prostory až po např. velmi výkonné „půltunové“, mobilní a extrémně výkonné vysavače se dvěma turbínami 15kW. Tyto obří vysavače snadno vysávájí i těžké a silné nečistoty ve např.ve slévárnách.

Chemické čištění. Pomocí několika desítek druhů průmyslové čistící chemie od několika výrobců jsme si doposud úspěšně poradili s čištěním nejrůznějších druhů i stavů znečištění v několika stech výrobních halách v ČR i v zahraničí. Tento způsob čištění často kombinujeme se speciálním parním čističem.

Průmyslová „suchá“ pára“. Díky tlaku 10 BAR, teplotě 180 °C a 250 kg „suché“ páry za hodinu si dokážeme poradit pomocí speciálních nástavců, přisávání průmyslové chemie a mnohým firemní zlepšovákům s nejrůznějším znečištěním i v těžko přístupných místech. V kombinaci s tímto strojem jsme vyvinuli i několik jedinečných technologických postupů pro čištění v nepřístupných místech. Některé naše „zlepšováky“ značně zvětšují produktivitu čištění stropů na halách.

Vodní kladivo. Čištění a tryskání tlakovou vodou o tlaku 250-2800 BAR používáme nejčastěji na ocelových konstrukcích a střechách. K některým strojům lze přidávat i přisávání odmašťovací chemie a saponátů. Jednou za čas používáme tlakové tryskání vodou i pro odstraňování loupajících se omítek a starých barev ze stropů na halách. Toto je však možné jen tam, kde nevadí větší množství vody při čištění (nejčastěji prázdná výrobní hala).

Pneumatický jehlový oklepávač používáme při odstraňování starších poškozených a nesoudržných nátěrových hmot. Nejčastěji se používá při očišťování ocelových konstrukcí před dalšími nátěry. Protože se však jedná o velmi pomalé čištění, používá se jen pro očišťování menších ploch.

Tryskání suchým ledem. Zde se jedná o moderní ekologické a neabrazivní čištění technických a technologických prvků. Při tomto čištění nevzniká žádný odpad a nečistoty. Suchý led má teplotu cca – 70 °C. Bohužel je tato skvělá metoda čištění značně neproduktivní a drahá pro očišťování velkých ploch a rozsahů. A tak se používá hlavně na pravidelné čištění a údržbu technologických částí (hlavně v „automotive“ průmyslu)

Speciální čištění. Několikrát za rok vymýšlíme a zkoušíme na požádání různé speciální postupy pro nestandartní druh či množství znečištění. Toto se obvykle děje formou krátkých zkoušek v hale zákazníka. Tyto zkoušky a nové výzvy již několikrát v minulosti přinesly úspěch v podobě nalezení či vytvoření nových postupů, způsobů či urychlení, respektivě zlevnění. Nejvíce si ceníme např. našeho zlepšováku pro čištění plechových stropů a stěn a to i v extrémně nepřístupných místech. Nebo např.odstraňování starých barev či omítek v místech poškození na betonových stropech starších výrobních hal.

[Not a valid template]